Zehirlemenin faturası gıda kontrol komisyonuna kesildi

Post date:

Author:

Category:

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Manisa’daki asker zehirlenmelerine ilişkin 6 kişilik gıda kontrol komisyonunun açığa alındığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, TRT Haber’de katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Işık, Manisa’da 23 Mayıs ve 17 Haziran’da 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda meydana gelen zehirlenme vakaları ile Efrîn’e dönük olası saldırı planına ilişkin konuştu.

Manisa’da 23 Mayıs’ta Er Hüsnü Özel yaşamını yitirmesi ve devamında 17 Haziran’a kadar binlerce askerin zehirlenmesi ile ilgili konuşan Işık, “Şu an bütün sistemi gözden geçiren bir çalışma yapıyoruz. Hijyene, yemek pişirme şartlarına dikkat edilmemiş. Gıda kontrolü ile görevli 6 kişi açığa alındı, soruşturma sürüyor. EDOK Komutanlığı Kara Kuvvetli Komutanlığı ile bir çalışma başlattık. Malzeme ile ihale yapmayacağız. Mutfaklarımızı faaliyete geçireceğiz. Sadece yemek pişirme hizmeti alabiliriz. İki ihtimal var, onlardan biri olacak” diye konuştu.

AFRİN’E SALDIRI PLANI

Devam eden çatışmalara değinen Işık, Türkiye sınırları içinde operasyon yapamadıkları hiçbir yerin olmadığını söyledi. Efrîn’e dönük olası saldırı planlarına dair de konuşan Işık, Efrîn’deki Rus askerlerinin sayısının fazla olmadığını belirterek, “Afrin’deki Rus askeri fazla değildi, çekilme durumları var” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR