19 yaşındaki Akyüz’ün ölümüyle ilgili 7 yakını gözaltında

Mardin’in merkez Artuklu ilçesinde 19 yaşındaki Ayşe Akyüz’ün ahırda ölü bulunmasıyla ilgili jandarma ekipleri genç kadının 7 yakını gözaltına alındı. Savcılık tarafından gizlilik kararı verilen soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğü belirtildi.

İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, dün bir ihbar üzerine, merkez Artuklu ilçesine 50 kilometre uzaklıkta bulunan ve eskiden köy olan Sulak Mahallesi’ne gitti. Ekipler, buradaki bir ahırda Ayşe Akyüz’ün cesedini buldu. Jandarma ekipleri, önce boğazının kesildiği, sonra yakılmak istendiği iddia edilen Ayşe Akyüz’ün annesi, babası, 2 erkek kardeşi, yengeleri ve amcasının da bulunduğu 7 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınanların sorgusu sürerken, Mardin Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturma ile ilgili gizlilik kararı alarak olayın tüm yönleri ile araştırıldığı belirtildi. Yürütülen soruşturma ile ilgili gizlilik kararından dolayı bilgi verilmezken, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, daha sonra bir basın açıklaması yapacaklarını söyledi.

Mardin Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk otopside, Ayşe Akyüz’ün vücudunda kırıkların tespit edildiği öğrenildi.

DHA’ya konuşan Sulak Mahallesi sakinleri ise olayın medyaya yansıdığı gibi olmadığını iddia etti. İsimlerini vermek istemeyen bazı köylüler, genç kadının boğulma sonucu yaşamını yitirmiş olabileceğini ileri sürdü.

Köyde oturan K.A., genç kadının cesedinin ahırda bulunduğunu, ancak ne ahırın ne de cesedin yakılmadığını ve boğazının da kesik olmadığını iddia etti. Teşhis için ahıra jandarma ekipleri ile birlikte gittiğini belirten K.A., genç kızın boynunda ip izi olduğunu ve intihar etmiş olabileceğini de iddia etti. (DHA)

EN SON EKLENENLER