Akademisyen Ceren Damar’ın öldürülmesine ilişkin dava görülüyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’i okuldaki odasında öldüren öğrenci Hasan İsmail Hikmet, bugün Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hâkim karşısına çıktı.

Duruşmayı, üniversitesi yöneticileri, meslektaşları, öğrencileri de izliyor. Salon yoğun katılım nedeniyle ağzına kadar dolarken, kapı önünde de kalabalık bir izleyici grubu içeri giremedi. Sanık Hikmet’in kimlik tespiti ile başlayan duruşmada katılma talepleri alındı.

Savcı, Aile Bakanlığı ile Çankaya Üniversitesi’nin katılma talebinin kabul edilmesini, kadın dernekleri, barolar ile sendikaların başvurusunun ise reddini istedi. Sanık avukatı Vahit Bıçak, “Katılma talebini geniş yorumlarsanız 82 milyonun tamamının katılması gerekir” dedi.

Mahkeme, sadece Damar ailesi, Çankaya Üniversitesi ile Aile Bakanlığı’nın katılma talebini kabul ederken diğer taleplerin tümünü reddetti.

“GEREKEN YANITI BEN VERECEĞİM”

Hasan İsmail Hikmet savunmasında, “23 yaşındayım. Bu vahim olaydan dolayı çok pişmanım. Olaydan önce psikolojik tedavi görüyordum. Bu yüzden aklımı çok toparlayamıyorum. Bu yüzden savunmamı yazılı okuyacağım” dedi.

Sanık Himket yazılı ifadesini okurken, “Sevdiğim kadını kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum” deyince salonun tepkisini çekti. Ceren Damar’ın eşi salonu sakinleştirerek “Gereken yanıtı ben vereceğim” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR