Amed Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Kışanak’dan direniş mesajı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak cezaevinden direniş mesajı gönderdi. Kışanak, ‘Şimdi karanlık bizi teslim almak tüm renkleri ortadan kaldırmak istiyor. Karanlığa teslim olmayacağız’ dedi.

Kocaeli-Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, feminist kadınlara Amed’in Sûr ilçesinin fotoğrafının bulunduğu bir kart gönderdi. Kadınların, 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele gününde kendisine gönderdiği mektubun eline yeni ulaşmasından dolayı geç cevap yazdığını aktaran Kışanak, kadın mücadelesinin öneminden söz etti. Kışanak, “Aydınlık varsa renkler de var. Karanlık renkleri öldürür. Bu bir doğa kanunudur. Şimdi karanlık bizi teslim almak tüm renkleri ortadan kaldırmak istiyor. Karanlığa teslim olmayacağız. Rengarenk ve aydınlık bir geleceği kadın dayanışmasıyla ve kadın bakış açısıyla kuracağız” dedi.

Kışanık’ın gönderdiği kartta şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili kadınlar, her birinizi ayrı ayrı kucaklıyor, sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum. Gönderdiğiniz kartları 1 ay sonra da olsa almak, kadın dayanışmasını yanında hissetmek çok güzel bir duygu. Kadınların 25 Kasım’da gönderdikleri kartları da bir kaç gün önce aldım. Bütün kadınlara gösterdikleri dostluk dayanışma ve mücadele için teşekkür ederim. TMMOB’a ve KESK’li kadınların kartları da geldi. Ben de sizlere gökkuşağı gönderiyorum. Her birimiz farklıklarımızla yan yana durunca ne kadar da güzel oluyor, tıpkı gökkuşağı gibi. Yapıştırıcı, makas renkli kalem yok. Renkli kalem neden yasak olur? Bir türlü anlamadım. Neyse ki renkli kağıtlarım vardı. Panoda yan yana koyarsınız gökkuşağı olur diye düşündüm. Işık ve aydınlık varsa renkler de vardır. Karanlık renkleri öldürür. Bu bir doğa kanunu. Şimdi karanlık bizi teslim almak tüm renkleri ortadan kaldırmak istiyor. Karanlığa teslim olmayacağız. Rengarenk ve aydınlık bir geleceği kadın dayanışmasıyla ve kadın bakış açısıyla kuracağız. Dostluk ve sevgiyle.”

KOCAELİ

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR