‘Binlerce sebebimiz var’

Post date:

Author:

Category:

Bölgede DTK, batı illerinde ise HDK ile referandum kampanyasını örgütleyeceklerini söyleyen HDK Eşsözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit, kampanyanın öncülüğünü de kadınların yapacağını belirtti. Kılıç Koçyiğit, ‘Hayır demek için binlerce sebebimiz var’ dedi

Tevgera Jinên Azad (TJA) öncülüğünde Amed’de deklarasyon ile ‘Dikatatörlüğe Hayır’ kampanyasının startının verilmesinin ardından, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) de tüm bileşenleri ile ‘Hayır’ kampanyasının batı ayağını örgütleyecek. HDK Eşsözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit, kadın düşmanı politikalara kadınlarla birlikte “Hayır” diyeceklerinin altını çizdi.

Batıda HDK, bölgede DTK

Bölgede referandum çalışmalarının daha çok Demokratik Toplum Kongresi (DTK) üzerinden yürütüleceğinin bilgisini veren Kılıç Koçyiğit, HDK’nin de batı kentlerinde HDP ile birlikte “Hayır”ı örgütleyeceğini belirtti. Kılıç Koçyiğit, bölgede Kürtler üzerinden yaratılmak istenen boykot algısının da yanlış olduğunu vurguladı.

Bu sistem kadını yok sayıyor

AKP’nin tüm söylemlerinin kadın karşıtı oladuğunu ve politikalarının kadını eve kapatmaya dönük olduğunu ifade eden Kılıç Koçyiğit şöyle devam etti: “AKP özgür bir kadını istemiyor. Kadının özgürlüğünü elinden almak, toplumun özgürlüğünü elinden almak demektir. Kadınların ‘Hayır’ı çok değerlidir. Tek adamlık sistemiyle de kadın üzerinde daha büyük bir baskı kurulmak isteniyor. Onun için kadınların ‘Hayır’ı çok daha güçlü olması gerekir. ‘Hayır’ demek için binlerce sebebimiz var.”

AMED

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR