‘Devlet Şehriban’ı korumadı’

Post date:

Author:

Category:

Adana’nın Seyhan ilçesinde 6 Aralık 2016’da işkence yapılarak katledilen Şehriban Elmas’ı katleden eşi İzzet Elmas, İzzet’in annesi, babası ve iki yakını hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede İzzet Elmas hakkında müebbet hapis, annesi ve babasının da aralarında bulunduğu 4 yakını hakkında da 20’şer yıl hapis cezası istendi. Davanın ilk duruşması 14 Şubat’ta görülecek.

‘Birçok kez şahit oldum’

Katledilen Elmas’ın kardeşi Yıldız Kut, yargının gerekeni yapması gerektiğini, hiçbir indirime gidilmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Özgecan’a sahip çıkan tüm kadınlar Şehriban’a da sahip çıksın” dedi. Elmas’ın evlendiği günden sonra uyuşturucu bağımlısı eşi tarafından her gün işkenceye maruz bırakıldığını belirten Kut, “Aile boyu hepsinden şiddet görüyordu. Defalarca ben şahit oldum aile bireylerinin hepsinin ona nasıl davrandığına” dedi.

‘Eve kapatıp katlettiler’

Şehriban’a eve kilitleyerek işkence uygulandığını, kimseyle görüşmesine izin verilmediğini anlatan Kut, katledildiği gün kardeşinin kendisini aradığını ve ölümle tehdit edildiğini aktardığını ifade etti. Elmas’ın boşanmak istediğini ancak eşi tarafından engellendiğini dile getiren Kut, “Bir keresinde kadın sığınma evine sığınmıştı ve İzzet’e 1 ay evden uzaklaştırma cezası verilmişti ama devlet benim kardeşimi koruyamadı. Bari şimdi bir şeyler yapsın kardeşimin katiline hakkettiği cezayı versin, iyi hal indirimi yapılmasın” dedi.

ADANA

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR