EMEP’li kadınlardan İzmir’de ihraç edilen kadınlara destek

0
150

İzmir’de Emek Partili Kadınlar, Eğitim Sen 2 Nolu Şube Kadın Meclisinin KHK’ler ile ihraç edilen üyelerine destek olmak için Karşıyaka İZBAN girişine açtığı stanttı ziyaret etti. 

Stantta bekleyen ve ihraç edilen üç kadın eğitim emekçisi, dayanışmanın verdiği güçle mücadele ettiklerini söyledi. Kadınlar, “İşimizi ekmeğimizi elimizden aldılar ama biz dayanışma ile bu süreci atlatabilmek için birlikte üretmeye başladık. Burada örgütlü bir şekilde örgü örüyoruz. AKP’nin istediği gibi eve kapanmıyoruz. Birlikte üretmeye, birlikte dayanışmaya, birlikte ayakta durmaya devam ediyoruz. Bu süreçte bizim için dayanışma ete kemiğe büründü. Kadın dayanışması bizim için çok değerli. Dayanışmayla hayatta kalıyoruz, dayanışmayla mücadeleye olan inancımız katlanarak büyüyor. Sokakları, alanları, üretimi terk etmiyoruz. Emek Partili kadın arkadaşlara desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Yaşasın kadın dayanışması” dedi.  

Emek Partili kadınlar ise, her zaman dayanışma içinde olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi. Daha sonra destek amaçlı stanttan alışveriş yaptı. (İzmir/EVRENSEL) 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here