Eski eşini öldüren sanık Adli Tıp’a gönderilecek

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Eski eşi tarafından katledilen Eda Okutgen davasında, mahkeme heyeti sanığın cezai ehliyetinin olup olmadığını tespit etmek üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar verdi.

İzmir’de 30 Kasım 2014 tarihinde eski eşi Eda Okutgen’i öldüren U.B.’ye verilen ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasının Yargıtay tarafından bozulması ardından başlayan yeniden yargılamanın ikinci duruşması görüldü. İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, sanık ve müşteki avukatları ile Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Sözcüsü Sanem Deniz Kural hazır bulunurken, sanık U.B. SEGBİS ile duruşmaya bağlandı.

Duruşmada, ilk olarak sanığın psikolojik tedavi gördüğüne dair Nevvar Sahil İşgören ve 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi’nden gelen belgeler dosyaya eklendi. Okutgen’in avukatları ve müşteki taraf ise bu belgeleri kabul etmediklerini ifade etti. Ardından söz alan sanık avukatı, belgeler arasında klinik değerlendirme ve ruh sağlığı anabilim dalındaki hasta dosyasının eksik olduğunu belirterek, bu dosyaların istenmesini talep etti.

Mahkeme heyeti de, eksik dosyaların istenmesine ve sanığın cezai ehliyetinin olup olmadığı konusunda Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar vererek, duruşmayı 20 Eylül’e erteledi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR