Êzidî kadınlar Şengal’in intikamını almaya gidiyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

DAİŞ çetelerinin Şengal saldırısı sırasında binlercesi esir alınan, yüzlercesi ise katledilen Êzidî kadınlar, Rakka hamlesine katılacak. Şengal Kadın Birlikleri (YJŞ) Genel Komutanlığı, yayınladığı yazılı açıklama ile Rakka’yı özgürleştirme hamlesinde yer alacağını duyurdu. YJŞ’den yapılan açıklama şu şekilde: “Ağustos ayının 3’ündeki fermandan sonra binlerce Êzidî kadın, DAİŞ çeteleri tarafından esir edildi. Birçoğu Musul pazarlarında satıldı, birçok kadın da Rakka’ya ve diğer şehirlere götürüldü.

Söz verdik

Ezidxan kadın ordusu YJŞ olarak, Êzidî kadınların intikamı ve esir kadınların özgürlüğü şiarıyla örgütlendik. Bu temelde 2014 fermanında katledilen ve esir edilen kadınları, nerede olurlarsa olsunlar, esir Êzidî kadınların özgürlüğünü sağlamak için her alanda savaşımızı ve mücadelemizi sürdüreceğimize söz verdik. Bilindiği gibi, uzun bir süredir Rakka’da ‘Büyük Cenk’ adıyla hamle başlamıştır. Şimdiye kadar Êzidî kadınlarına, YJŞ’ye her alanda destek veren Rojava kadın savunma güçleri YPJ’dir. YJŞ ve Êzidî kadınlar olarak, bu Büyük Cenk’te, YPJ ile omuz omuza, birlik olarak yerimizi alacağız. Êzidî kadınlar olarak, öncelikli amacımız düşmanın elindeki esir kadınları kurtarmaktır.

Esir kadınları kurtaracağız

Özgürlüklerini sağlamak, onlar için güvenli bir yaşam oluşturmamız için bizi beklediklerini biliyoruz. Bu yönden de kendimizi sorumlu ve görevli görüyoruz. Esir kadınları özgürleştirmek için kanımızın son damlasına kadar çabalayacağız ve emek vereceğiz. Bu şekilde büyük bir heyecan, büyük bir sorumlulukla Rakka yolcusuyuz. Bu yönden ne görev düşerse de yapacağız.” ANHA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR