‘Hakim bey, hakkımı yerde bırakmayın’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

 ss 86 erkeğin sistematik olarak cinsel istismarına maruz kalan 14 yaşındaki F., tüm tutuklu sanıkları tahliye eden mahkemeye bir mektup yazdı: ”Onları serbest bıraktığınız gün benim dünyam başıma yıkıldı”

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde 14 yaşında hafif düzeyde zihinsel geriliği olan F.’nin, 13 Haziran 2014-21 Mart 2015 tarihleri arasında 86 erkeğin sistematik cinsel istismarına maruz bırakıldığına dair ifadesinin ardından Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 21 erkek hakkında dava açılmıştı. 21 Eylül’de görülen son duruşmada F.’nin ifadesi alınmadan, 21 erkeğin tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Bir sonraki duruşma 23 Ocak 2018’e ertelendi. Daha önce sanık aileleri tarafından şikayetini geri çekmesi için tehdit edildiği ortaya çıkan ve durumu mahkemeye bildiren F., sanıkların tahliye edilmesinin ardından mahkeme hakimine bir mektup yazdı. Jinnews’in ulaştığı mektupta F., hissettiklerini şu satırlarla dile getirdi:

“Sayın hakim bey, Ben hakkımın yerde kalmasını istemiyorum. Siz onları serbest bıraktığınız gün benim dünyam başıma yıkıldı. Benim hayatımı mahvettiler. Ben çok ağır travmalar geçirdim. Çok zor günler geçirdim. Psikolojim alt üst oldu, psikolojim bozulduğu için tedavi oldum. İlaçlar kullandım. Dört yıl boyunca hep o an gözümün önüne geliyor. Aklıma geldikçe deli gibi oluyordum. Ben her gün ağlamaktan yoruldum. Her ne olursa olsun ben şikayetimden vazgeçmiyorum. Gün gelecek, onlar cezalarını çekecek. Sizden bu konuda elinizden geleni yapmanızı istiyorum. Ben ancak onlar ceza yerse mutlu olurum. Ne olur hakim bey, benim hakkımı yerde bırakmayın. Benim gibi daha nice küçük çocuğun canı yanmasın hayatı, kararmasın.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR