Helin’in babası: Sözlerim sansürlendi. Medya benim taleplerime yer vermedi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Mustafa Yetgin tarafından katledilen Helin Palandöken’in babası Nihat Palandöken, Başbakan Binali Yıldırım’a ‘her gün bir yasa çıkıyor. Kadınlarla ilgili yasa neden çıkmasın?’ diyerek kadın cinayetleriyle ilgili yasa çıkarılması gerektiğini söylediğini; ancak sözlerinin sansürlediğini aktardı

İstanbul’un Pendik ilçesinde Mustafa Yetgin tarafından pompalı tüfekle katledilen 17 yaşındaki Helin Palandöken’in babası Nihat Palandöken, Başbakan Binali Yıldırım ile görüşmesini anlattı. Baba Palandöken, Başbakan’a kadın cinayetleriyle ilgili yasa çıkarılması gerektiğini söylediğini; ancak sözlerinin sansürlediğini vurguladı.

‘Medya sadece Başbakan’ın konuşmalarını verdi’

“Kadınları öldürüp, çocukları istismar edenlere öyle bir ceza verilmeli ki bir daha yapmaya cesaret edemesinler” diyen Palandöken, “Adalet yerini bulmazsa Münevver Karabulut’un ailesi gibi sokak sokak gezip, adaleti arayacağını” ifadelerini kullandı. Başbakan Binali Yıldırım ile aralarında geçen konuşmanın basında sansürlendiğini söyleyen Baba Palandöken, “Başbakan’a kadın cinayetleriyle ilgili yasalar çıkarın. Bu sizin iki saatinizi alır. Her gün bir yasa çıkıyor kadınlarla ilgili yasa neden çıkmasın?’ dedim. Medya sadece Başbakan’ın konuşmalarını verdi. Benim taleplerime yer vermedi” diyerek tepki gösterdi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR