Kadın cinayeti ‘geliyorum’ demiş

Post date:

Author:

Category:

Hatay’ın İskenderun ilçesinde geçtiğimiz hafta ayrıldığı eşi Gökhan Yıldız tarafından 5 yaşındaki kızı ile birlikte katledilen Esra Yalçın’ın yaşadıklarını, annesi Ayla Yalçın anlattı. Anne Yalçın, kızının sık sık Yıldız tarafından tehdit edildiğini söyledi.

Planlı bir cinayet

5 yıl önce evlenen kızının evliliği boyunca sistematik olarak şiddete maruz kaldığını söyleyen anne Yalçın, Gökhan Yıldız’ın, doğumdan 5 gün sonra ‘kızınızı istemiyorum’ diyerek boşanma davası açtığını söyledi. Kızının adliye koridorlarında dahi Gökhan Yıldız’ın tehditlerine maruz kaldığını ifade eden anne Yalçın, kızının boşandıktan sonra da tehditlere maruz kaldığını söyledi. Gökhan Yıldız’ın kızının ve torunun evde yalnız olduğunu öğrendikten sonra eve geldiğini ve kızı ile torununu planlı bir şekilde katlettiğini söyleyen anne o süreci şöyle anlattı: “Aradan 5 yıl geçti 2 ay önce gelip barışmak istedi. Bu sefer kızım istemedi. 6 gün önce ben kardeşlerimin evine gittim. Bu adam da hal hatır sormak için benim kız kardeşlerimi aradı. Meğer bu bizim evde olmadığımızı öğrenmiş. Evimize gitmiş kızım ve torununu bıçakla doğramış.” Katilin gerekli cezayı alması için davanın takipcisi olacaklarını söyleyen anne Yalçın, “Benim kızımı öldüren adam bunun hesabını verecek” dedi.

Öte yandan Gökhan Yıldız’ın emniyet ifadesinde genç kadının kendisini reddettiği için öldürdüğünü itiraf ettiği oraya çıktı.

HATAY/ŞÛJIN

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR