Kadın cinayetinde ağırlaştırılmış müebbet

0
182

Bornova’da akrabası Duygu Şen’i öldüren İsmail Battal’ın yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme sanık Battal’a ağırlaştırılmış müebbet ile beraber 12 yıl hapis cezası verdi.

İzmir’in Bornova ilçesinde 4 Ocak 2016 tarihinde akrabası İsmail Battal tarafından ziynet eşyalarını gasp etmek için bıçaklanarak öldürülen Duygu Şen davasında karar çıktı. İzmir 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına, sanık Battal, avukatı ile Şen’in yakınları, avukatları ve kadın örgütleri temsilcileri katıldı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Kimlik tespitinin ardından başlayan duruşmada Battal, önceki savunmasını tekrarladığını ve pişman olduğunu iddia etti. Şen Ailesi’nin avukatları sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını isterken, iddia makamı da önceki mütalaasını yineledi.

Mahkeme sanığın üzerine atılı suçların sabit olduğu kanaatine vararak, Battal’a “Tasarlayarak ve bir başka suçun işlenmesini kolaylaştırmak için kasten öldürme” suçlaması ile ağırlaştırılmış müebbet ve “Silahla konutta yağma” suçlaması ile 12 yıl hapis cezası verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here