Kadına hakaret eden Ali Ağaoğlu hakkında suç duyurusu

Post date:

Author:

Category:

CHP Milletvekili Tur Yıldız Biçer, müteahhit Ali Ağaoğlu’nun kadınları aşağılayan cinsiyetçi söylemlerine suç duyurusunda bulundu.

BBC için hazırlanan belgeselde müteahhit Ali Ağaoğlu, yatak odasındaki kadın çanta ve ayakkabılarını “Kızlar dağıtıyor” diyerek göstermiş, “Bunlar sizin değil mi” sorusuna, “Yok ama onları kullananlar benim malım” diyerek kadınlara hakaret etmişti. CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, “Bir kadın milletvekili olarak sessiz kalamam” deyip suç duyurusunda bulundu.

‘PARA VE GÖRGÜSÜZLÜĞÜN VERDİĞİ ŞUURSUZLUK’

Biçer, Ali Ağaoğlu’nun daha önceki cinsiyetçi söylemlerini de hatırlatarak tepkisini şu sözlerle ortaya koydu: “Ağaoğlu kendisini ne zannediyor ki kadınlar için ‘mal’ ifadesini kullanabiliyor. Ağaoğlu’nun Türkiye’yi temsilinden utanç duyuyorum. Ahlaktan amade müteahhit manzarasını seyrediyoruz. İnsanlıktan çalmanın anlamı yok. İnsanlığın, ahlakın parayla pulla satın alınabilecek bir şeyin olmadığının açık örneğini görüyoruz. Koskoca ülkede kimse yokmuş gibi müteahhit Ali Ağaoğlu’na yer verilmiş. İstanbul’un geliştiğine dikkat çekmeye çalışan ve her defasında gelişimin sadece binalarla ilgili bir şey olduğunu zanneden Ağaoğlu bu ülkenin utancıdır. Bu adam daha önce de yine kadınlara yönelik ‘Gecelik ilişkilerden hoşlansam İstanbul’da kadın kalmazdı’ söylemlerinde de bulunmuştu. Paranın ve görgüsüzlüğün verdiği şuursuzlukla hala konuşmaya devam eden, Kuveyt Kraliçesiyle ilgili sarf ettiği sözleriyle de Türkiye’nin itibarını zedeleyen Ağaoğlu, bizi dünyaya rezil etme konusunda özenli bir uğraş içerisinde. BBC’nin Türkiye belgeselinde muhabirleri yalısında ağırlayarak kelimenin tam anlamıyla görgüsüzlüğün ve cinsiyetçiliğin dibine vuruyor.”

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR