Kadınlar Ayşegül Başar’a özgürlük istedi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Halkevci Kadınlar, İstanbul Ortaköy’de Reina’ya yönelik silahlı saldırının ardından laiklik çağrısı yaptığı için tutuklanan Halkevleri üyesi Ayşegül Başar’ın serbest bırakılmasını istedi. 

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önünde bir araya gelen Halkevci kadınlara, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi Fidan Atasever ve Bakırköy Haziran Hareketi de destek verdi. “Laikliği savunan Ayşegül’e özgürlük” pankartının açıldığı eylemde, “Ayşegül’e özgürlük”, “Yaşasın kadın dayanışması” ve “Tutsak kadınlara özgürlük” dövizleri taşındı. Eylemde sık sık “Ayşegül’e özgürlük” sloganları atıldı. 

Açıklama yapan Halkevi üyesi Rüya Kurtuluş, Başar’ın tutuklanma sürecini hatırlatarak, “Şort giydiği ya da bir parkta yürüyüş yaptığı için kadınların saldırıya uğradığı ve toplumun bir kısmı tarafından saldırıların dinsel söylemlerle haklı çıkarıldığı, başbakanın ise bizzat erkeklere kadınların beğenmedikleri kıyafetleri karşısında ‘mırıldanma’ önerisi yaptığı bir ülkede laiklik, hayatımız üzerinde karar alma hakkımızı savunmanın, erkek şiddetine karşı mücadelenin ve özgürlük mücadelemizin güç alacağı temel kaynaklardandır” dedi. 

Açıklamanın ardından avukatları Başar’ın selamlarını iletti. (DİHABER)
 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR