Kadınlar ortak mücadele için toplanıyor

Post date:

Author:

Category:

DBP Kadın Meclisi, kadın derneklerinin kapatılması ve kadın kazanımlarına yönelik saldırılara karşı 20 Kasım’da ‘kadın buluşması’ gerçekleştiriyor

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Kadın Meclisi, belediyelere kayyum atanması ile kadın kazanımlarına yönelik saldırılar ve kadın sivil toplum örgütlerinin çalışmalarının durdurulmasına karşı, ortak mücadele yolu belirlemek için 20 Kasım’da “Kadın Buluşması” düzenleyecek. DBP Amed İl Örgütü Vedat Aydın Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek buluşmaya çağrıda bulunan Kadın Meclisi şunları aktardı: “AKP hükümetinin -Olağanüstü Hal ve Kanun Hükmünde Kararnamelerle demokratik siyaset, sivil toplum örgütlenmeleri, kadın hareketi ve bileşenlerine yönelik tasfiye politikaları sınırsız uygulanmaktadır. Kuşkusuz Kürt kadın hareketi olarak ilk kez bu tür yönelimlerle karşı karşıya gelmiyoruz. Ancak bu süreçteki yönelimler hiçbir dönemle kıyaslanmayacak kadar kapsamlı ve Türkiye tarihi boyunca kadınlara, ötekileştirilenlere ve tüm farklı kimliklere karşı geliştirilen inkârcı ve şiddet politikalarının toplamı niteliğinde bütün toplumsal kesimleri teslim alma düzeyinde geliştirilmektedir”

Kadınlara ortak mücadele çağrısı

Açıklamada kapatılan kadın kurumları, tutuklanan kadın hareketi temsilcileri ve demokrasi yanlısı kadınlara karşı geliştirilen saldırıları tartışmak, önümüzdeki dönemkadın politikalarını planlamak için bir kadın buluşmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Kadın hareketinin bütün bileşenlerine buluşmaya katılma çağrısının yapıldığı açıklamada, “Kadın iradesi ve tutumunun bütün çıkmazları ve baskıları kıracak belirleyici bir konumda olduğunu bütün tarihsel süreçlerden biliyoruz. Bu temelde bütün kadınların bu çağrı temelinde bir araya gelerek cesaretle ve ortak duruşla önümüzdeki kadın mücadelesini belirleyecektir” denildi.

AMED

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR