Kadınlar, TJA gözaltılarını protesto etti

Post date:

Author:

Category:

TJA Dönem Sözcüsü Ayşe Gökkan ve diğer isimlerin serbest bırakılması için Urfa’da kadınlar basın açıklaması yaptı. Açıklamada, ‘kadınlar hiçbir saldırınıza boyun eğmeyecektir’ dedi 

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında Özgür Kadın Hareketi’nin (TJA) Dönem Sözcüsü Ayşe Gökkan’ın da aralarında olduğu 14 kişinin gözaltına alınması Urfa’da kadınlar tarafından tepki gösterildi.

HDP Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü ve TJA aktivistleri, Haliliye ilçesine bağlı Düger Mahallesi’nde yaptıkları basın açıklaması ile Gökkan ve gözaltındaki diğer isimlerin serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Açıklamada konuşan HDP’li Sürücü, Gökkan’ın iki gündür gözaltında olduğunu hatırlatarak, “Ayşe Gökkan’ı kaçıncı kezdir gözaltına alıyorsunuz? Hiçbir kadın sizin saldırılarınız karşısında boyun eğmeyecektir. Baskılar ile bize geri adım attırmazsınız. AKP iktidarının kadına yönelik baskıları her geçen gün artıyor. Kadının sesini kısmak istiyorlar. Ama biz tüm saldırılara karşı mücadelemizi büyüterek direnmeye devam edeceğiz. Arkadaşlarımızı bir an önce serbest bırakın” dedi.

Açıklama atılan “Em xwe diparêzin (Kendimizi savunuyoruz)” sloganları ile son buldu.

TJA’lı kadınlar açıklama sonrası mahalledeki kadınlar ile bir araya gelerek, başlattıkları “Em xwe diparêzin” kampanyası hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

URFA

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR