Kadınlardan sigaralı oturma eylemi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Adana’da kadınlar, boynunda sigara söndürülen kadına dikkat çekmek için sigaralarını yakarak oturma eylemi gerçekleştirdi.

Adana’da Kampüs Cadıları, Batman’da yaşanan istismar olaylarına ve boynunda sigara söndürülen kadına dikkat çekmek amacıyla Abidin Dino Parkı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi.

Toplumun her güne cinayet, tecavüz ve istismar olaylarıyla uyandığına dikkat çeken Kampus Cadıları üyesi Deniz Uslu, kadınların hem sürecin içerisinde hem de mağduru konumda olduğunu ifade etti. Batman’da 14 yaşındaki G.’nin cinsel istismara maruz bırakıldığı ve ardından aylarca sistematik olarak fuhuşa zorlandığına değinen Uslu, yaşanan bu olay karşısında sessiz kalınamayacağını dile getirdi. Uslu, “Bizler evlerden, fabrikalardan, kampüslerden kısacası hayatın her alanından çıkıp gelen kadınlarız. Gece dışarı çıkmamıza, sokaklarda olmamıza, sigara içmemize karışan; Ortaçağ karanlığında boğulmuş zihniyete karşı zamanında yakamadıkları cadıların torunlarıyız. Hayatlarımızın ve geleceklerimizi karanlığa boğulmasına izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardından kadınlar hep birlikte sigara yakarak, 5 dakikalık oturma eylemi yaptı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR