Kadirova için verilen takipsizlik kararına itiraz edildi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden Nadira Kadirova için verilen takipsizlik kararına itiraz edildi. Kadirova ailesinin yeni avukatı Prof. Dr. İlyas Doğan delillerin özensiz toplandığını, taciz iddialarının yeterince araştırılmadığını, Kadirova’nın anal bölgesinde tespit edilen Prostat Spesifik Antijen’in (PSA) titizliklikle incelenmediğini söylüyor.

Prof. Dr. İlyas Doğan

Prof. Dr. İlyas Doğan

23 yaşındaki Özbekistanlı Kadirova, yaklaşık bir yıldır çalıştığı Şirin Ünal’ın evinde 23 Eylül 2019 akşamı şüpheli bir şekilde hayatını kaybetmişti.

Kalbinin üzerinde kurşun deliği bulunan Nadirova’nın ölümü, kayıtlara intihar olarak geçmişti. Genç kadının ölümüne sebep olan kurşun, Ünal’ın Beretta marka silahından çıkmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 5 Mart’ta Kadirova’nın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı vermişti. Kararda, “Genç kızın intihar ettiği, onu intihara azmettiren, teşvik eden, intihar kararını kuvvetlendiren ve intiharına herhangi bir şekilde yardım eden kişi ya da kişilerin bulunmadığı anlaşılmıştır” denmişti.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR