Kampüs Cadıları 25 Kasım’a çağırıyor: İtaat yok isyan var

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Kampüs Cadıları, ‘İtaat yok isyan var’ şiarıyla 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü’ne çağrı yaparak, iktidarın karşısında örgütlü kadın mücadelesinin olduğunu belirtti

Kadın örgütleri, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü” dolayısıyla kadına yönelik şiddet, taciz, cinsel saldırı ve kadınların yoğun muhalefetine rağmen Meclis’ten geçirilen yasa tasarılarına karşı, mücadele takvimi oluşturdu. Kampüs Cadıları da, “İtaat yok, isyan var” şiarıyla kadınlarla alanlarda buluşmaya hazırlanıyor. Kampüs Cadıları’ndan Hatice Göz, toplumsal cinsiyetçiliğin ayyuka çıktığını belirterek, kadınların da güçlenen örgütlü bir mücadelesinin olduğunu söyledi. İktidarın kadınlardan korktuğu için üzerlerine geldiğini ifade eden Göz, “Karşısında bir güç var, bu da kadın gücüdür. Kadınlar en çok görünen ve ses çıkaran kitle. Erdoğan’ın en son ‘Müftülük Yasası’ ile ilgili ‘İsteseniz de istemeseniz de bu yasayı geçireceğiz’ demesi, aslında kadınları karşısına aldığının göstergesi” dedi.

‘Daha fazla yan yana gelinmeli’

Bütün kadınların içinde bulundurduğu isyan, inat ve gücün açığa çıkarılmasının önemine dikkat çeken Göz, kadınların daha fazla yan yana geleceği zeminlerin oluşturulması gerektiğini söyledi. 17-25 Kasım tarihleri arasında hukukçuların, akademisyenlerin ve milletvekillerinin de olacağı büyük ve açık paneller düzenleyeceklerini belirten Göz, “Kadına karşı şiddete, kadın cinayetlerine karşı ‘İsyan var itaat yok’ şiarı üzerinden bütün alanları örgütlediğimiz bir 25 Kasım süreci bekliyor bizi” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR