Kayyum fişledi, emniyet ifade aldı!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

 Akdeniz Belediyesi’ne atanan kayyum tarafından Kadın Müdürlüğü’nün başına getirilen Arife Süzer’in DBP döneminde müdürlükte çalışan 28 kadın personelin sosyal medya hesaplarının incelenmesi talebiyle Mersin Emniyet Müdürlüğü’ne yazı yazdığı öğrenildi.

Demokratik Bölgeler Partili (DBP) eşbaşkanı Yüksel Mutlu’nun tutuklandığı dosya kapsamında daha gözaltında iken Akdeniz Kaymakamı Hamdi Bilge’nin kayyum olarak atandığı Akdeniz Belediyesi, her gün yeni bir uygulama ile gündeme gelmeye devam ediyor. İlk icraatı İŞTAR Kadın Merkezi’ni kapatmak olan ve kadın çalışmalarının hepsini durduran kayyum, kadın çalışmalarında yer alan personellerin hepsini de farklı yerlerde görevlendirdi. Ancak bununla da yetinilmeyerek, kayyum tarafından Kadın Müdürlüğü’ne atanan Arife Süzer’in Mart ayı içerisinde kadın çalışmalarında yer alan 28 personelin sosyal medya hesaplarının incelenmesi talebiyle Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne yazı yazdığı ortaya çıktı.

Söz konusu yazıda: “İlgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapmış olduğumuz suç duyurusu başvurumuza istinaden yapılacak olan soruşturma kapsamında, müdürlüğümüze bağlı görev yapmış olan memur ve şirket personelinin kimlik bilgileri ekte sunulmuş olup, söz konusu personellerin sosyal medya üzerinden gerekli tahkikatının yapılması ve tarafımıza bilgi verilmesi hususunda gereğini bilginize arz ederim” ifadelerine yer verildi.

Emniyete gönderilen yazıdan hemen sonra söz konusu personellerin emniyete çağrılarak ifadelerinin alındığı öğrenilirken, ifadelerde daha çok sosyal medya paylaşımlarının sorulduğu belirtildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR