Meclis’e mektup: Siz de ‘hayır’ deyin

Sosyal medya üzerinden örgütlenen kadınlar, “Bizler bugün, yarın ve gelecekte bu topraklarda yaşayacak tüm kadınlar için HAYIR diyoruz. Siz de HAYIR deyin” diyerek Meclis’teki kadın vekillere mektup yolladı.

Sosyal medyadan “Hayır Diyen Kadınlar” olarak örgütlenen kadınlar, #KadınlarHAYIRdiyor hashtagı açarak bu platformda neden “Hayır” denilmesi gerektiğine dikkat çekmişti. “Tek adam rejimine hayır” diyerek paylaşımda bulunan kadınlar, Meclis’teki kadın vekillere mektup gönderdi.

Önümüzdeki günlerde de kampanyaya ilişkin önemli adımlar atacak olan kadınların, Meclis’te bulunan tüm kadın vekillere gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verildi: “Haklarımızdan, hak ettiklerimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Biz şimdi bu mektubu yazabiliyor, bize dayatılanlara HAYIR diyebiliyorsak, sizler o Meclis’te bizleri temsil edebiliyorsanız, kadınlar yüz yıldır özgürlük mücadelesinden vazgeçmediği içindir. Siz de vazgeçmeyin! Şimdi nice emekle kazandığımız haklarımızı kaybetme tehdidi ile karşı karşıyayız… Kadınların olmadığı, yok sayıldığı toplumlarda demokrasiden söz edilemez. Bizler herkesin kendini ifade edebildiği, katılabildiği demokratik bir ülkenin geleceğinde karar sahibi olmak için HAYIR diyoruz. Siz de kadınların yok sayıldığı bir Anayasaya HAYIR deyin… Biz başka bir yol var demek için yola çıktık, siz de bu yolda bizimle olun. Eşitlik, özgürlük, adalet, barış, laiklik ve demokrasi için HAYIR deyin! Bizler bugün, yarın ve gelecekte bu topraklarda yaşayacak tüm kadınlar için HAYIR diyoruz. Siz de HAYIR deyin.”

EN SON EKLENENLER