Melisa Sağlam’a saldıran Kızılateş’e 11 yıl hapis istemi

0
162

Minibüste Melisa Sağlam’a saldıran Ercan Kızılateş hakkında 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İstanbul’da Pendik-Aydos hattında sefer yapan bir minibüste Melisa Sağlam’a 14 Haziran’da saldıran tutuklu Ercan Kızılateş hakkında, “İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” ve “Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçlarından 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Soruşturma tamamlanması ardından hazırlanan iddianamede, Kızılateş hakkında, “Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçundan da ceza istendi. Soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Yıldız, hazırladığı iddianamede, Kızılateş’in yukarıda belirtilen suçlardan 4 yıldan 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılamasının yapılması istendi. İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi’nin, 15 gün içinde iddianamenin kabulü veya reddi yönünde karar vermesi bekleniyor.

NE OLMUŞTU ?

Pendik’te 14 Haziran 2017 tarihinde minibüste Asena Melisa Sağlam’a saldıran Ercan Kızılateş, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmış ancak hakkında, “Vergi Kanunu’na muhalefet” suçundan kesinleşmiş cezası bulunduğu için cezaevine gönderilmişti. Savcılığın itirazı üzerine 22 Haziran 2017 tarihinde yeniden hakim karşısına çıkarılan Kızılateş, bu kez Sağlam’a saldırı suçundan tutuklandı ve iddianamesi hazırlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here