Mêrdîn’de istismarın üzeri mi örtülüyor?

Post date:

Author:

Category:

Mêrdîn’de bir okulda 35 öğrencinin temizlik görevlisi tarafından cinsel istismara maruz bırakıldığı ortaya çıktı. Derik Jandarma Karakolu’ndaki askerlerin ise öğretmenlere ‘Bu olay basına sızmayacak’ dediği belirtildi

Mêrdîn’in (Mardin) Derik ilçesine bağlı Kevirşîn (Göktaş) köyünde bir ilk okulda 35 çocuğun cinsel istismara maruz bırakıldığı ortaya çıktı. Göktaş İlköğretim Okulu’nda çalışan temizlik görevlisi Ş.Y.’nin yaşları 6 ile 12 arasındaki çocukları istismara maruz bırakması, ailelerin eve geç gelen çocuklarının durumunu araştırması üzerine ortaya çıktı.

Ailelerin Derik Jandarma Karakolu’na başvurarak Ş.Y.’den şikayetçi olması üzerine Ş.Y. 27 Mart’ta çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Aileler, Ş.Y.’nin geçen yıldan beri çocuklara istismarda bulunduğunu ancak ailesinin korucu olması nedeni ile korunduğunu ifade etti. Okul müdürü M.Ç.’nin ise olayın ortaya çıkmasının ardından aileleri toplayarak kimseye bilgi verilmemesini söyledi öğrenildi.

‘Bu olay basına sızmayacak’

Dihaber’in ulaşamaya çalıştığı okul müdürü M Ç.’nin görevden alındığı ve yerine atanan müdürün de kendilerine “dosya üzerinde gizlilik kararı olduğu için bilgi veremeyeceklerini” belirttiği ifade edildi. Olayın soruşturmasını yapan Derik Jandarma Karakolu’ndaki askerlerin ise öğretmenleri tehdit ederek, “Bu olay bizim alanımızdadır. Hiçbir şekilde bu bilgi basına sızmayacak. Telefonlarınız dinleniyor. Basında bu köyün adı bile geçmeyecek” dedikleri belirtildi. Olayın ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da köye müfettiş gönderdiği öğrenildi.

MÊRDÎN/dihaber

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR