Mersin’de kadınlar polis engelini dinlemedi karanfil dağıttı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

HDP Mersin Kadın Meclisi üyeleri, özel güvenlik görevlileri ve polis engellemesine rağmen Mersin Halk Kompleksi’nde çalışan kadınlara karanfil dağıtıp 8 Mart’ta davet etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Kadın Meclisi üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolasıyla Mersin Halk Kompleksi’nde çalışan kadınları ziyaret edip kadınlara karanfil dağıttı. Kadınlar, halde çalışan kadınlarla sohbet edip onları 8 Mart’ta davet etti. Karanfil verilen bir kadın “65 yaşındayım. Yıllardır çalışıyorum. İlk defa biri bana karanfil verdi” diyerek, mutlu olduğunu dile getirdi.
Karanfil dağıtırken, halde görevli olan özel güvenlik görevlileri kadınları engelleyip kadınların ellerindeki karanfilleri ve bildirileri almaya çalıştı. Güvenlikçilerin engelleme girişimleri sırasında hale çok sayıda polisin çağırılması dikkat çekti. Karanfil dağıtmanın izin tabi olduğunu belirten polisler, “Gözaltı yok. Fakat izin almadan devam ederseniz. Gözaltı olabilir” demesi dikkat çekti. Daha sonra ise kadınlar halden ayrıldı.
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR