Mor Dayanışma kampanya başlattı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Adana ve İstanbul’da müftülük tasarısına karşı basın açıklaması yapan Mor Dayanışma üyesi kadınlar, tasarıya karşı kampanya başlattıklarını söyledi.

Mor Dayanışma, son eğitim müfredatına ve “Müftülük Yasası”na karşı, “Müfredatta İtaat Müftüde Nikah Olmaz!” sloganıyla, kampanya başlattığını duyurdu. İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi’nde basın toplantısı yapan kadınlar, kampanya kapsamında 1 Kasım’da kampanya gazetesi çıkaracaklarını, sokağa mor mikrofon uzatarak sokak röportajları yapacaklarını, kampanyanın ele aldığı iki konu başlığına dair pazarlardan mahallelere, fabrikalara kadar faaliyet göstereceklerini belirtti. Açıklamada, tüm kadınlara kampayaya katılma çağrısı yapılarak, “Kadınlar olarak; eril yasanızı da müfredatınızı da istemiyor, kabul etmiyoruz” denildi.

Adana Mor Dayanışma üyesi kadınlar ise, Adana İHD Şubesi’nde yaptığı açıklamada, yasanın Meclis’ten geçmiş olmasının kendileri için yok hükmünde olduğunun altını çizerek, “Kadın dayanışmasıyla direnerek kazanacağız” dedi.

ADANA-İSTANBUL/JInNews

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR