‘Nursel Kılıç sürekli şiddet görüyordu’ iddiası

Post date:

Author:

Category:

Kızıltepe’de 10 ay önce akraba evliliğine zorlanan ve eşi F.K. tarafından sürekli şiddete maruz bırakıldığı iddia edilen Nursel Kılıç’ın şüpheli ölümü akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı Torbacık köyünde 10 ay önce akraba evliliğine zorlanan Nursel Kılıç (20) adlı genç kadın 3 gün önce, tavana asılı bir halde bulundu. Kılıç’ın İlçe Milli Eğitim’de çalıştığı öğrenilen eşi F.K.’den birçok defa şiddet gördüğü iddia edildi.

Edinilen bilgilere göre, Kılıç gördüğü şiddeti anlatmak için ailesini aramak istediğinde telefonu eşi F.K. tarafından kırıldı. Kılıç’ın sık sık Kızıltepe’deki ailesinin yanına geldiği ve daha sonra yeniden eşinin köydeki evine gönderildiği öğrenildi.

İNTİHAR İDDİASI

Gördüğü şiddetten dolayı intihar ettiği iddia edilen Nursel Kılıç’ın amcası Mehmet Kılıç, bir kez darp raporu aldığını, fakat akrabalık bağlarından dolayı şikayet edilmediğini aktardı. Yaklaşık 20 gün önce Nursel Kılıç’ın yeniden ailesinin yanına geldiğini anlatan amca Kılıç, “Sürekli arayıp ‘Gelip kızınızı götürün’ diyorlardı. 10 gün kaldıktan sonra yeniden eşinin evine gitti. Gittikten sonra teyzesi aradığında ‘İyiyim’ demiş. En son ailesi ile görüşmesi bu oldu. 22 Haziran tarihinde tavana asılı bulundu. Dava açacağız. F.K.’nin ailesi, oğullarının maaşı kesilir diye dava açılmamasını istemiş” diye konuştu.

Olaydan hemen sonra F. K. ile ailesinin gözaltına alındığını belirten amca Kılıç, ailenin daha sonra serbest bırakıldığını fakat F.K.’nin durumuna ilişkin şu an herhangi bir bilgiye sahip olmadıklarını söyledi.

Kılıç’ın cenazesi otopsi işlemlerinin ardından Kızıltepe’deki mezarlığa defin edildi.

Beritan İrlan – dihaber

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR