Önce inkar etti delilleri görünce de itiraf etti

Post date:

Author:

Category:

Adana’da çöp arıtma ve ayrıştırma tesislerinde bulunan kesik kadın bacağının 27 yaşındaki Songül Erçil’e ait olduğu ortaya çıktı. Katil işlediği cinayeti önce inkar etti, delilleri görünce itiraf etti

Adana’da geçen hafta sonu çöp arıtma ve ayrıştırma tesislerinde bulunan kesik kadın bacağıyla ilgili gerçek ortaya çıktı. Arıtma tesisinde bulunan kadın bacağından sonra araştırma yapan polis, bir de sol kol buldu.Yapılan soruşturmayı genişleten polis, bulunan bacağı taşıyan kamyondan boşaltılan çöpleri tek tek inceledi. Gazete parçası, poşetler ve atık maddelerin içeriği ayrıldı. Ekipler bu yaptıkları çalışmanın ardından kamyonun çöpü Sucuzade Mahallesi Obalar Caddesi’nden topladığı ortaya çıktı. Mahalle mercek altına alınırken, burada tek başına yaşayan ve son dönemde kaybolan kadın olup olmadığı araştırıldı. Bölgedeki inceleme yürüten polis, Kasaplar Çarşındaki bir pansiyonda yalnız yaşayan Songül Erçil’den bir haftadan bu yana haber alınamadığını belirledi.

Kahve de çıraklık yapıyormuş

İncelenen kamera kayıtlarında genç kadının en son 30071 Sokak’ta görüldüğü tespit edildi. Bu sokakta çalışmalarını yoğunlaştıran polis, kahvede çırak olarak çalışan Fatih K.’in, Erçil’in kaybolmasının hemen ardından Uşak’a gittiğini öğrendi. Fatih K. takip altına alınırken, Adana’ya döndüğü otogarda gözaltına alındı.

Cinayeti nasıl işlediğini anlattı

Emniyetteki sorgusunda suçlamaları kabul etmeyen K.’nin çalıştığı kahvede arama yapan Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü’ne ait ekipler, tuvalette kadına ait uzun saçlar buldu. “Ultraviyole ışık”la tuvaleti tarayan ekip, mavi ışıkta ortaya çıkan yoğun kan lekesine rastladı. Önüne deliller konulan zanlı K, suçunu itiraf ederek cinayeti nasıl işlediğini anlattı.

Kan donduran itiraf

Kadının uyuşturucu almak için tuvaleti kullanmak istediğini iddia eden K., işlediği cinayeti şöyle anlattı: “Çıkmasını söyledim çıkmayınca tartıştık. Ben de boğdum. Öldüğünden emin olmak için kafasına çekiçle vurdum. Sonra cesedi ortadan kaldırmak için bıçak ve çekiç yardımıyla cesedi 5 parçaya ayırarak moloz çuvallarına koydum.” Gözaltına alınan Fatih K.’nın sorgusu sürerken, Songül Erçil’e ait eksik parçaların bulunması için çalışmalar sürdürülüyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR