‘Ortadoğu’yu ayağa kaldıracak dördüncü güç kadındır’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Demokratik Sol Parti (DSP) Amasya eski Milletvekili Gönül Saray, kadının siyasetteki görünürlüğünün HDP ile arttığını, CHP’nin ise bu konuda ‘ezber bozması’ gerektiğini ifade etti. Mezapotamya Ajansı’ndan (MA) Elif Çetiner’e konuşan Saray, kadının siyasette ve Meclis’te görünürlüğünün HDP ile artış gösterdiğini belirtti. “Bugün Meclis’te yüzde 14 kadın popülasyonu varsa bunu HDP’ye borçluyuz” sözlerini ifade eden Çetiner, ‘herkesin aynayı kendisine tutuması gerektiğini’ ve kadın konusunun partiler üstü tutulması gerektiğini vurguladı.

HDP’ye büyük iş düşüyor

Çetiner, “Ünlü Kuramcı Bernard Lewis, ‘Ortadoğu’nun geleceğini belirleyen dört büyük güç vardır. Bunlardan ilk üç tanesi Suriye, İran ve Türkiye’dir. Dördüncü bir güç var ki o henüz ayağa kaldırılmadı, ayağa kalktığında ise Ortadoğu’yu ve dünyayı ayağa kaldıracak. O dördüncü güç ise kadın gücüdür’ der. Kadın gücünü ayağa kaldırabildiğimiz zaman Türkiye ve Ortadoğu’da çok büyük başarı olacaktır. HDP’ye burada çok büyük iş düşüyor” diye konuştu.

CHP ezber bozmalı

Bu konuda CHP’ye de büyük rol düştüğünün altını çizen Saray, ‘CHP’nin ezber bozması gerektiğine’ işaret etti: “CHP kadın noktasında MHP ve AKP’den birkaç tık yukarda olmasına rağmen erkek egemen Genel Başkan Yardımcıları ile çevrili olduğu için kadın noktasında çok fazla bir şey yapamıyorlar. Kılıçdaroğlu’nun kadın danışman hadisesini sorgulaması gerekiyor.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR