Polisten ‘Sokakta ne işin var?’ sorusu

Post date:

Author:

Category:

Denizli’de üniversiteli bir kadına cadde ortasında fiziksel ve sözlü tacizde bulunan Erol Dikmen isimli şahıs, serbest bırakılırken polis tacize maruz bırakılan kadına ‘Sokakta ne işin var? Bir de adama gülmüşsün’ dedi

Denizli’de Pamukkale Üniversitesi öğrencisi bir kadına sözlü ve fiziksel tacizde bulunan Erol Dikmen isimli şahıs, Denizli Kınıklı Polis Merkezi’nde ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Edinilen bilgilere göre; 25 Aralık sabah saat 6:30’da Denizli Kınıklı semtinde bulunan Mevlana Cadesi’nden, Bursa Caddesi’nde bulunan evine gitmekte olan kadın, Erol Dikmen tarafından aracı ile takip edildi ve takip esnasında taciz edildi. Kadının tepkisi üzerine araçtan inen Dikmen, kadının yolunu keserek tacizi sürdürdü. Genç kadının telefonla birilerini araması üzerine saldırgan kaçtı.

Görüntüler tacizi doğruluyor

Olayın şokunu atlattıktan sonra Kınıklı Polis Merkezi’ne giderek şikayetçi olduğunu aktaran kadın, devamla şunları söyledi: “Şahsın ifadesi alınacağı zaman bana haber verileceğini ve benim de teşhis odasında onu teşhis edeceğim söylendi. Fakat böyle olmadı. 27 Aralık günü olayın yaşandığı caddedeki güvenlik kamerasından görüntüleri polis merkezine götürdüğümde şahsın olayı inkar ettiğini, sabahın o saatinde bana yardım etmek istediğini benimse ona güldüğümü iddia etmiş. Ama elimdeki kamera görüntülerinde öyle bir durum yok.”

‘Güldüğüm için suçlandım’

Emniyette, “Sabahın 6.30’unda sokakta ne işin var? Bir de ona gülmüşsün” sorusuna maruz kaldığını ve kendisini suçladıklarını belirten kadın, “Bugün gördüğüm kadarı ile yaşadığım bu cinsel taciz olayından beni bile suçlu çıkartabilirler. Gülerek yolda yürüdüğüm iddia edildiği için” diyerek tepki gösterdi. Konuya dair konuşan Denizli Nar Kadın Dayanışma Ağı Üyesi Merve Bal, “Polisler delilleri toplamadan tacizciyi serbest bıraktı. Biz bu davanın takipçisi olacağız” diyerek tepki gösterdi.

DENİZLİ

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR