Savcı, Çakıroğlu’nun serbest bırakılmasına itiraz etti

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İstanbul’da belediye otobüsünde Ayşegül Terzi’ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu’nun tahliye edilmesine Başsavcılık itiraz etti, saldırganın tutuklanması talep edildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına Başsavcı vekili Abdurrahman Üşenmez tahliye kararına itiraz etti.
Tahliye kararı veren 40. Asliye Ceza Mahkemesi’ne sunulan itiraz dilekçesinde, Abdullah Çakıroğlu’nun üzerine atılı “İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme” ve “Hakaret” suçlarından tutukluyken tahliye edildiği belirtildi. Mevcut delil durumu ve sanığın üzerine atılı suçların yasada ön görülen hürriyeti bağlayıcı cezaların alt ve üst sınırı gözetilerek sanığın tahliyesine karar verildiği anlatılan itiraz dilekçesinde, sanığın üzerine atılı suçların niteliği, delillerin tamamen toplanmamış olmasının birlikte değerlendirildiğinde sanık hakkındaki verilen tahliye kararının kaldırılarak tutuklanmasına karar verilmesi talep edildi.

İLK DURUŞMADA TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Dün görülen duruşmada Ayşegül Terzi’nin “Saldırgan evime yakın bir bölgede oturuyor. Beni öldürecek” isyanına rağmen hakim “delillerin toplanmış, sanığın savunmasının tespit edilmiş olduğu”nu belirterek ilk duruşmada saldırganın tahliyesine karar vermişti. Tahliye kararının ardından Ayşegül Terzi’nin avukatlarının talebi üzerine Anadolu 19. Aile Mahkemesi, koruma kararı çıkararak saldırgan Çakıroğlu’nun Ayşegül Terzi’ye yönelik 6 ay süreyle şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi. Çakıroğlu’nun Terzi’nin bulunduğu, bulunacağı konuta ve iş yerine yaklaşmamasına karar veren mahkeme, Terzi’nin yakınlarına da yaklaşmamasına hükmetti. Mahkeme, Çakıroğlu’nun kararı ihlal etmesi halinde 30 güne kadar zorlama hapse kalacağını kararda hatırlattı. (İstanbul/EVRENSEL)

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR