Şengal’e zaferle döndüler

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

DAİŞ’in Şengal’den kaçırdığı Êzidî kadınların intikamını almak için Rakka’yı özgürleştirme hamlesine katılan YJŞ’li savaşçılar, kentin özgürleştirilmesinin ardından, Şengal’e döndü. YJŞ’li savaşçıları halk, büyük bir coşku ile karşıladı.
Naim Meydanı’nda kentin kurtuluşunu görkemli bir törenle, YPJ’li savaşçılar ile birlikte ilan eden Şengal Kadın Birlikleri (YJŞ), kente ulaşır ulaşmaz PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için kurulan nöbet çadırını ziyaret etti. Şengal halkı tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan YJŞ savaşçıları, daha sonra Öcalan üzerindeki ağırlaştırılmış tecrite dikkat çekmek için kurulan çadırlardaki platforma katıldı.

‘Öcalan felsefesinin başarısı’

Mezopotamya Ajansı’ndan Selman Aslan’a konuşan Rakka hamlesine katılan YJŞ’li Ezda Felek, Rakka’dan zaferle döndükleri için çok mutlu olduklarını, operasyon boyunca yüzlerce Êzidî kadın ve çocuğu kurtardıklarını belirtti. “YJŞ olarak 73’üncü fermana cevap olabilmemiz, sadece ama sadece Serok Apo’nun felsefesi ile sağlandı” diyen Felek, Öcalan üzerinde uygulanan tecride dikkat çekerek, “Özgürlüğü, özgürlüğümüzdür” sözlerini ifade etti.
Bir diğer YJŞ’li savaşçı Arman Şengal de, “Rakka zaferinin Êzidî kadınların kurtuluş günü” olduğunu belirterek, YJŞ ve YBŞ güçlerinin Êzidî halkının özsavunma gücü olduğunu vurguladı. Arman Şengal, tecride ilişkin ise, “Rakka’daki başarı, Öcalan felsefesinin başarısıdır. Biz Önder Apo’nun savaşçıları, savaştıkça onun özgürleşeceği bilincini taşıyoruz” dedi.

ŞENGAL/RojNews-MA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR