Şikayetçi olunca çocuklarıyla evden atıldı

Mersin’de dedesinin istismarına maruz bırakılan 5 yaşındaki çocuğun annesi Ş.S., şikayetçi olunca çocuğu ile birlikte evden kovuldu. Fail M.S., ise gözaltına dahi alınmadı.

Mersin’in Mut ilçesinde Eylül 2016’da annesinin “Dedenlere gidiyoruz” demesi üzerine ağlayarak gitmek istemeyen 5 yaşındaki E.S.’nin anlattıkları üzerine çocuğun dedesi tarafından istismara maruz bırakıldığı ortaya çıkmıştı. Çocuğun, “Dedem kötü şeyler yapıyor” demesi üzerine anne Ş.S. ve eşi O.S. ile birlikte dede M.S., hakkında şikayette bulundu. Daha sonra şikayetinden vazgeçen O.S., eşi Ş.S.’nin de şikayetini geri çekmesi için şiddet uyguladı.

İddianame hazır değil

Şikayetini geri çekmeyen Ş.S., 3 çocuğu ile birlikte evden kovuldu. Kente bulunan tek sığınma evine yerleşen Ş.S., burada da eşinin tehdit ve tacizlerine maruz kaldı. Sığınma evini de terk etmek zorunda kalan Ş.S., şimdi yakınlarının aracılığı ile ayakta kalabiliyor. 5 aydır iddianamenin hazırlanmadığını söyleyen Mersin Barosu Kadın Hakları İzleme Merkezi’nden avukat Şerife Arıcı Yıldız, olayın üzerinden iki savcının değiştiğini belirtti. Avukat Yıldız, fail M.S.’nin aynı aileden bir başka kız çocuğuna daha cinsel istismarda bulunduğunun iddia edildiğini kaydetti.

MERSİN

EN SON EKLENENLER