‘Sloganımız yok kendimize inanıyoruz’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Tekirdağ’da büyük ilgi gören Tekirdağ Gençlik Hizmetleri Kadın Futbol Takımı (Tekirdağ GHSK), bu sporu yapabilmek için oldukça çaba harcamış. İlk başlarda futbol oynamalarına ailelerinin sıcak bakmadığını anlatan futbolcular, futbolun sadece erkeklere has bir oyun olmadığını söylüyor.

Fubolculardan Berfin Başaslan, futbol oynama fikrine sıcak bakmayan babasının fikrinin zamanla değiştiğini anlatıyor: “Babam kızların futbol oynamayacağına inanıyordu. Şu anda da bu düşüncesinden çok uzak değil ama en azından bana izin veriyor.” Takımın forvet oyuncularından olan Çiğdem Uruç da, “Kadınlar korkmadan sahalara insinler. Futbolun sadece bir kesimle özdeşleştirilmesini yanlış buluyorum” vurgusu yapıyor.

Futbol erkek oyunu değidir

Elif Sümer isimli futbolcu da, futbol oynamak için en önemli şeyin istek ve çaba olduğu görüşünde: “Futbol sadece erkek oyunu değildir, herkes yapabilir kadın erkek fark etmez.” Ecrin Başkale’ye de diğer futbolcularda olduğu gibi ailesi önce karşı çıkmış ancak zamanla destek olmuş. Başkale, “Bizim herhangi bir sloganımız yok, biz kendimize inanıyoruz” diyor. Takımın en eski futbolcularından Pınar Özcan da, “Futbol güzel bir oyun, insanın zihnini de geliştiriyor. Ama Türkiye’de bu kısma kimse önem vermiyor” diyor. GHSK futbolcuları, meme kanserine yakalanan kadınların hikayelerinin anlatıldığı ‘Yüzleşme’ belgeseline destek olmak için de Bozcaada’da düzenlenen ekolojik filmler festivaline de katıldı.

Evrim Kepenek/JINNEWS

13

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR