Taciz şikayetinde bulunan kadınları polis darp etti: Size bu kılıkla az bile

0
137

İzmir’de 19 ve 22 yaşındaki 2 genç kadın, motosikletli şahısların tacizine uğradıktan sonra yardım istedikleri polis tarafından darp edildi.

İzmir’de motosikletli biri tarafından taciz edilen 19 ve 22 yaşındaki iki genç kadın, yardım istedikleri polis tarafından darp edildi. Kadınların haklarında şikayette bulunduğu polis de kadınların kendilerine hakaret edip saldırdığını savunarak karşı şikayette bulundu. Yaşananlar güvenlik kameralarına da yansıdı. Show Haber’e konuşan kadınlardan 19 yaşındaki Derya, olayı şöyle anlattı: “Eve dönüyorduk zaten. Motosikletli iki genç, elle taciz ettiler beni. Polisleri gördük. Yardım istemek amacıyla yanlarına gittik. ‘Plakayı alamadık, gördüyseniz yardımcı olabilir misiniz?’ dedim. Direkt yere yatırdı zaten. Kırık ayağımın üzerine bastı. Tekmeledi her yerimi. Kalçamda morluk var.”
Tacize uğrayan ve polis tarafından darp edilen kadının arkadaşı Seray ise, polisin “Size bu kılıkla az bile yapmışlar. Halinize bakın” dediğini belirtti.

YAŞANANLAR AN AN KAMERALARA YANSIDI

Olayın güvenlik kamerası kayıtlarına göre, 2 kadın yolda gördükleri polislere bir şey söylüyor. Ardından polislerden biri kadınların üzerine doğru yürüyüp vuruyor. Kadınlar da polise karşı koymaya çalışırken, ikinci polis diğer kadına vurarak yere düşürüyor. Çevrede toplanan kalabalık polisleri ve kadınları ayırıyor.
Olayın ardından her iki taraf da birbirinden şikayetçi oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here