Tartıştığı kadını silahla yaralayan erkek, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Maltepe Gülsuyu’nda yaşayan Güleren Ocak (42), eşinin yeğeni Aykut Ocak tarafından sırtından vuruldu. Polisin takibi sonucu yakalanan Aykut Ocak, savcılıktaki ifadesinin ardından serbert bırakıldı. Kayınvalidesini vuran kişinin serbest bırakılmasına tepki gösteren Gökçen Ocak, “Bu mu adalet? Can güvenliğimiz yok. Bu insan serbest bırakılırken yarın başka bir olaya karışmayacağının garantisi var mı. Bu ülkede adalet varsa biz de bu adaletten yararlanmak istiyoruz” dedi. 

Güleren Ocak ile eşinin yeğeni Aykut Ocak arasında yaklaşık 1 ay önce tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine Aykut Ocak silahla Güleren Ocak’ı sırtından vurarak kaçtı. Hastanede tedavi altına alınan Güleren Ocak, tedavisinin ardından taburcu edilirken, polis kaçan Ocak’ı yakalamak için çalışma başlattı.

Geçtiğimiz günlerde yakalanan Aykut Ocak çıkarıldığı savcılık tarafından serbest bırakıldı. Saldırganın serbest bırakılması üzerine tepki gösteren Güleren Ocak’ın gelini Gökçen Ocak, “ Kayınvalidem çok ağır bir tedavi süreci yaşadı. Aykut Ocak’ın serbest bırakıldığını öğrendiğinden bu yana ise hiç konuşmuyor. Can güvenliğimiz yok. Üstelik psikolojimiz de bozuldu”dedi. Aykut Ocak’ın ailesi ile aynı apartmanda yaşadıklarını anlatan Gökçen Ocak, “Evsel sorunlardan ötürü kendileriyle daha önce de tartıştık. Bizi zamanla takıntı haline getirdiler. Hastaneden döndükten sonra Aykut Ocak’ın annesi, benim mutfak camıma taş atarak tehdit etti. Sürekli bize zarar vermeye çalışıyorlar. Biz bu aileyle nasıl yaşayacağız? Şimdi hepimiz evimizi terk etmek zorunda kaldık” diye konuştu. 

“CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK”

Sadece adaletin uygulanmasını istediklerini kaydeden Gökçen Ocak,“ Biz devletten kadına değer verilmesini istiyoruz. Suçlu biri varsa cezasını çeksin. Bu insanlar ortada dolaştığı sürece kadınlar yaşayamayacak. Devlet bunu unuttu mu? Can güvenliğimiz yok. Bu insan bugün serbest bırakıldı yarın başkasının canına kastedecek. Bu ülkede adalet varsa ben bu adaletten yararlanmak istiyorum. Adalet mağdurlara karşı işlesin. Biz bu şahsın tekrar yakalanıp  cezalandırılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

İSTANBUL

kaynak: cumhuriyet gazetesi

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR