Temel slogan: Örgütlen, birlik ol, özgürleş

Post date:

Author:

Category:

Rusya’nın başkenti Moskova’da Rusya Kürt Kadın Hareketi ve Moskova Kürt Kadın Organizasyonu’nun ortak düzenlediği “Radikal İslama Karşı Kadın Mücadelesinin Rolü” konferansının sonuç bildirgesi açıklandı. Sonuç bildirgesinde, “Temel ilkemiz, ‘örgütlen, birlik ol, mücadele et, özgürleş’ şiarıdır” denildi.

Ortadoğu’da erkek egemenlikli sistemin kaos yaşadığı ve 3. Dünya Savaşı niteliğinde çatışmaların yaşandığı beliritilen açıklamada çözümün PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın kadın özgürlükçü paradigmasında olduğu vurgulandı.

Sonuç bildirgesinin devamında, PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü, Öcalan’a yönelik uluslararsı komploda yer alan Rusya’nın sorumluluğunu yerine getirmesi, Türkiye’nin ‘faşizan’ politikalarından vazgeçmesi, Ortadoğu’da Demokratik moderniteye dayalı demokratik ulus ve konfederal örgütlenmenin Ortadoğu’nun tek çözümü olduğu, Rojava’da geliştirilen sistemin yasal güvenceye alınması ve uluslararası güçlerce tanınması, Ulusal Kongre’nin toplanması, Êzidî halkının örgütlenme ve savunma hakkının tanınması gibi bir çok maddeye yer verildi ve bu maddelerin kongrenin sorumluluğu olduğunu belirtildi.

MOSKOVA/ANF

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR