Amed Tiyatrosu’nun programı netleşti

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Amed Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atanmasıyla, kendi alternatiflerini oluşturarark yoluna devam eden Amed Şehir Tiyatrosu’nun Kasım ayı programı belli oldu. Birçok oyunun izleyici ile buluşacağı programda resim sergisi ve iki yeni oyun da bulunuyor. Gelecek ayın etkinlikleri, Dario Fo’nun Kürtçeye uyarlanan “Wê Hesab Neyê Dayin-Ödenmeyecek Ödemiyoruz” adlı oyunun prömiyeri ve “Sê Ezezok” adlı çocuk oyununun yanı sıra, Murat Satıcı’nın “Sınırsız” adlı sergisiyle startı verilecek.

Özer Tunca’nın yazdığı, Rüknettin Gün’ün yönettiği, “Li Rawestgehê Sê Ezezok” adlı çocuk oyununda bencil 3 soytarının, 24 numaralı otobüsü bekledikleri durakta yaşanan ilişkileri anlatılıyor. Oyunda 3 soytarının güldürürken düşündüren hikayesi, neredeyse hiç söz kullanılmadan beden dili ile işlenen drama türünde. Oyun, Amed Şehir Tiyatrosu’nda 5 Kasım’da saat 12.00’de, sanat severlerin karşısına çıkacak.
Gözleri üzerine çeviren bir diğer oyun ise, Dario Fo’nun 1974’te yazdığı ve Kürtçeye uyarlanan “Wê Hesab Neyê Dayin”. Oyunun İtalya varoşlarında yaşam ve sınıf mücadelesi veren işçilerin karşılaştıkları güçlükleri anlatıyor. İki işçinin gündelik yaşamın dışında gelişen olaylar karşısında, birbirlerine ve sisteme karşı verdikleri mücadelenin komedisi. Amed Şehir Tiyatrosu’nda 3 Kasım’da saat 19.00’da, sanatseverlerin karşısına çıkacak. Her iki oyunun ay boyunca gösterimleri olacak.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR