Aryen Yayınları’ndan 3 yeni kitap

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Aryen Yayınları etiketiyle 3 yeni kitap raflardaki yerini aldı. Kitaplar arasında bir şiir, bir Kürtçe, bir de Türkçe roman yer alıyor

Kiraz çiçeklere…

Şiir kitabı, Abdurrahman Çadırcı kaleminden “Dağların şarkıları” ismiyle çıktı. “Sadece bir yudum çay değil / Ölüm de paylaşılır dağlarda…” diyen şair Çadırcı, kitabını ülkesinin kiraz çiçeklerine atfediyor. Şair “buyruk” diye adlandırdığı kitabın önsözünde, şiirlerini dağların duygularıyla tatlandırılmış nektar olarak tanımlıyor.

Yüreğin de yer aç…

“Halkların Zamanı” isimli roman ise, M. Cihat Çobanoğlu tarafından yazılmış. PKK’nin “Tasfiye süreci” olarak adlandırdığı 2002-2004 yıllarında kaleme alınan eser, Zerdeştê Kal’ın “Yüreğinde yer aç, öyle ki sevgin sevgileri büyütsün” sözleriyle başlıyor. Kitap aynı zamanda bir halkın örgütlenme, direnişe geçme sürecini anlatıyor. Kitabın önsözünü kaleme alan Abdurrahman Çadırcı, kitabın zor koşullarda kaleme alındığını ve bunun da başlı başına bir aşk hali olduğunu belirtiyor.

Yaşam yolculuğu

“Meşa Jiyanê (Yaşam Yolculuğu)” isimli Kürtçe roman ise, Kerem Bilen’in ilk kitabı. 18 yıldır cezaevinde bulunan Yazar Bilen kitabına, “Eğer yaşam yolcusu isen; hiç durma, yürü, her adım ve nefeste sen kendini göreceksin” başlıyor ve kendi yolculuğunu anlatıyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR