Cezaevlerine ‘Askıda Kitap’ kampanyası sürüyor: Bir kitap da sen gönder!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Aram Kitabevi’nin tutuklular için başlattığı ‘Askıda Kitap’ kampanyası sürüyor. Şimdiye kadar 70 tutukluya toplam 350 kitap gönderen Aram Kitabevi’nin çalışanı Fatma Arslan, okurlara, dayanışmayı büyütme çağrısı yaptı

Olağanüstü Hal (OHAL) ile cezaevlerinde artan kötü koşullara cevap vermek ve tutuklularla dayanışmak için Beyoğlu’ndaki Aram Kitabevi’nin 2 aydır başlatmış olduğu “Askıda Kitap” kampanyası devam ediyor. Aram Kitabevi çalışanı Fatma Arslan, şimdiye kadar 28 farklı cezaevinde bulunan 70 tutukluya 350 tane kitap gönderdiklerini belirtti. Tutukluların kendilerine mektup üzerinden iletişime geçtiklerini kaydeden Arslan, tutukluların ihtiyaç duydukları türlere göre kitap gönderdiklerini söyledi. Kitaplarda herhangi bir sınırlama olmadığını ifade eden Arslan, ihtiyaca ve bulundukları cezaevinin sınırlandırdığı sayıya göre kitap gönderdiklerini söyledi.

Bir kitap da askıya…

Kampanyanın, cezaevlerindeki ağır koşullar bitmeyen kadar devam edeceği bilgisini paylaşan Arslan, kitaplar geldiği sürece kampanyanın devam edeceğini söyledi. Arslan, gönderdikleri kitaplar için tutuklulara ulaşıp ulaşmadığı konusunda kendilerine az dönüşlerin olduğunu aktardı. Kampanyanın başından beri okuyucularının kendilerini yalnız bırakmadığını söyleyen Arslan, birçok cezaevine kitap gönderecekleri için daha fazla kitaba ihtiyaçlarının olduğunu bu yüzden de herkesin kendi kütüphanelerinde okudukları kitabı paylaşmalarının oldukça önemli olduğu belirtti.

‘Kadın tutuklulardan mektup az geliyor’

Özellikle kadın cezaevlerinden gelen mektupların azlığına vurgu yapan Arslan, “Her cezaevinden özellikle kadın arkadaşların kitap ihtiyaçlarını bize yazmalarını istiyoruz. Arkadaşların gönderdiği her mektuba cevap veremiyoruz. Küçük notlarla cevap verebiliyoruz. Onların o güzel cümlelerine aynı güzellikte cevap veremediğimiz için tutsakların bizi anlayacaklarını tahmin ediyoruz” dedi.

Aram’ın adresine gönderebilirler…

Kampanyaya katkı sunmak isteyenler Aram Kitabevi’nin bulunduğu Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Çukurlu Çeşme Sk. 6/A Beyoğlu/İstanbul adresinden ulaşabilir.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR