‘Çoğul İstanbul Medyası Sergisi’ sanatseverlerle buluşuyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İstanbul’un farklı dil, inanç ve kültürlerini temsil eden topluluk medyalarından örneklerin görülebileceği “Çoğul İstanbul Medyası Sergisi” 24 Şubat–18 Mart 2018 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

İstanbul’un farklı dil, inanç ve kültürlerini temsil eden topluluk medyalarından örneklerin görülebileceği Çoğul İstanbul Medyası Sergisi, 24 Şubat–18 Mart 2018 tarihleri arasında Beyoğlu’nda bulunan Tütün Deposu’nda sanatseverlerle buluşacak.
90’LARDAN BUGÜNE MEDYADAKİ HİKAYE ANLATILACAK 
İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde, Açık Toplum Vakfı, Anadolu Kültür ve İstanbul İsveç Başkonsolosluğu desteğiyle yürütülen proje kapsamında 1990 yılından bugüne çeşitli kültürel grupların İstanbul’da yayımladığı gazete ve dergiler sunulacak. Ayrıca, 1990’lardan bugüne medyadaki çoğulluğun hikayesi anlatılacak.
İSTANBUL’UN KÜLTÜREL ÇOĞULCULUĞU
Sergi, 1908 yılında kurulan, İstanbul’un yaşayan en eski gazetesi Jamanak’tan, Ladino dilinde yayımlanan dünyadaki tek haftalık gazete olan El Amaneser’e, Hemşinlililerin dergisi Gor’dan, Çerkeslerin sesi Jineps’e, Kürtlerin 25 yıllık edebiyat dergisi Nûbihar’dan, İstanbul’un yaşayan en eski Rum gazetesi Apoyevmatini’ye dek geniş bir medya yelpazesini izleyiciyle buluşturuyor. Bir yandan farklı kültürlerin birbirleriyle iletişim(sizliğ)ine katkıda bulunan sergi, diğer yandan ziyaretçilere İstanbul’un kültürel çoğulluğunu bütünsel olarak görme imkanı sağlayacak.
YARIN SANAT SEVERLERLE
Koordinatörlüğünü İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden Bülent Bilmez’in yaptığı proje kapsamında düzenlenecek sergide, ayrıca topluluk medyalarından içerik örnekleri ve bu yayınların temsilcileriyle yapılan görüşmeler de izlenebilecek.
Serginin açılışı yarın akşam saat 18.30’da Tütün Deposu’nda yapıldıktan sonra 18 Mart’a kadar sanat severlere açık olacak.
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR