Ege Belgesel Film Günleri’nde ‘Radyo Kobanê’

Post date:

Author:

Category:

10. Ege Belgesel Film Günleri, 9 Mayıs’ta başlıyor. 13 Mayıs’a kadar sürecek Film Günleri’nde yine birçok evrensel ve yerel belgesel yer alacak.

9-13 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek etkinliğin gösterimleri, İzmir Fransız Kültür Merkezi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Rauf Beyru Salonu’nda yapılacak. Gösterimlerde dünyadan ve Türkiye’den önemli belgeseller yer alacak.

Türkiye’de artan hak ihlallerine tepki olarak ortaya çıkan Gezi eylemleriyle, Brezilya’da gerçekleşen protesto gösterileri arasında bağ kuran “Aşk Bitti” belgeselinin gösterileceği belgesel film günlerinde, DAİŞ çetelerinin Kobanê’ye saldırısı sonrasında 20 yaşında Kürt bir muhabir olan Dilovan’ın kurduğu radyo istasyonunu anlatan Radyo Kobanê de izlenebilecek.

Programın öne çıkan yapımları arasında, savaşın ölümcül gerçekliği karşısında Ürdün Çölü’nün ortasında Zataari isminde bir çadır kentte kalan çocukların hayallerine sığınma çabalarını anlatan Zataari Djınn filmi de yer alıyor. Ege Üniversitesi İletişim Çalışmaları Topluluğu ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Bölümü’nün ortak düzenlediği; “Watchers Of The Sky”, Amedspor’u anlatan “Yeşil Kırmızı”, “Ali Değil Ari Komutanım”, “Angel Of Nanjing” gibi filmlerin de yer aldığı 10. Ege Belgesel Film Günleri’nin gösterim ve etkinliklerinin tamamı ücretsiz gerçekleştirilecek.

İZMİR

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR