‘Hakikat: Şeyh Bedreddin’ filminin galası yapıldı.

Post date:

Author:

Category:

8 Ekim’de vizyona girecek “Hakikat: Şey Bedreddin” filminin galası yapıldı. Gala’ya film’de yer alan oyuncuların yanı sıra pek çok kişi katıldı.

Şeyh Bedrettin’in hayatını konu alan “Hakikat: Şeyh Bedrettin” filminin galası yapıldı.  İstanbul  Harbiye Cemal Reşit Rey Konser salonunda yapılan filmin galasına,filmde yer alan oyuncular yanı sıra Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Hüda Kaya, Musa Piroğlu, CHP milletvekili Orhan Bal’ın yanı sıra  çok sayıda kişi katıldı.

8 Ekim’de vizyona girecek filmde, Suavi Şeyh Bedreddin’i, Bülent Emrah Parlak Börklüce Mustafa’yı, Saygın Soysal ise Torlak Kemal karakterlerini canlandırıyor.

Filmin gösterimi öncesinde  HDP’li Hüda Kaya, CHP’li Orhan Bal, Sanatçı Suavi ve Turgut Öker Konuştu.

‘DERS ÇIKARACAK ÇOK ŞEY VAR’

Galadan önce konuşan HDP’li Hüda Kaya, Şeyh Bedreddin’in egemenlere karşı ortak muhalefet cephesini kurduğunu söyledi. Kaya, “Bugün sarayların, egemen dincilerin yanında yer alan ve barıştan adaletten yana olanların Şeyh Bedreddin’den, Börklüce Mustafa ve Torlak Kemal’den çıkarabileceği çok ders var” diye kaydetti.

CHP’li Orhan Bal da, bu günün Şeyh Bedreddin’lerin Apê Musa olduğunu söyledi. Bal, devamında “Bu gün Şey Bedreddin;
Ali İsmail Korkmaz’dır, Berkin Elvan’dır” dedi. Bal, “Şey Bedreddin’ler dün de vardı bugün var, yarın davar olacaklar” diye belirtti.

‘HERKESİN BİR KİŞİYİ FİLME TAŞIMASI LAZIM’

Şeyh Bedreddin karakterine can veren Suavi ise “Ben mi Şeyh Bedreddin’e can verdim o mu bana can verdi? Sermayenin, onun medya organlarının tekele dönüştüğü bir ortamda İMC usulüyle hazırlanmış bu filmi sahiplenmesi lazım. Bu filmi beğenerek ayrılan her kişi bir diğer kişiyi bu filme taşıması lazım” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR