Kayyum Yılmaz Güney Sineması’nı yıkıyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Êlih Belediyesi’ne atanan kayyum tarafından kapısına kilit vurulan ve geçtiğimiz aylarda şaibeli bir şekilde çıkan yangında kullanılamaz hale gelen Yılmaz Güney Sineması’nın yıkımına başlandı

Demokratik Bölgeler Partili (DBP) Êlih (Batman) Belediyesi tarafından 2006 yılında inşa edilen ve 11 Eylül 2016 tarihinde belediyeye kayyum atanması sonrasında kapısına kilit vurulan Yılmaz Güney Sineması, geçtiğimiz kış şaibeli şekilde çıkan bir yangın sonucu küle döndü. Belediye işçileri tarafından salonun çatısındaki demir parçaları araçlarla taşınırken, salonun önüne kepçe ve kamyonlar çekildi. Çatıdaki demirler taşındıktan sonra, sinema salonu tamamen yıkılacak.

Ranta açılmasından endişe ediliyor

Belediyeye kayyum atanmasaydı 22 Eylül 2016’da sinema salonunun modernize edilmesi için 550 bin TL’lik bir ihale gerçekleştirecekti. Kayyumdan sonra kapısına kilit vurulan sinema salonu, elektrik kontağından çıktığı iddia edilen yangında kül oldu. Sinema salonundaki zararın 500 bin ile 1 milyon TL arasında olduğu belirtiliyor. Sinemanın yeniden inşası için 2 milyon 500 bin ile 3 milyon TL arasında bir bütçeye ihtiyaç olduğu belirtilirken, kentin en işlek noktasındaki sinema salonunun ranta açılmasından endişe ediliyor.

ÊLIH

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR