Rastak, Diyarbakır ve İstanbul’da vereceği konserlerin gelirini depremzedelere gönderecek…

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İran halk müziği grubu Rastak, İstanbul ve Amed’de düzenleyeceği konser gelirlerinin bir kısmını Kirmanşan’daki depremzedelere bağışlayacak

Çok kültürlü yapısıyla adını dünyaya duyuran İran halk müziği grubu Rastak, ilk kez 23 Kasım’da İstanbul’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde konser verecek. Toranj Event Organizasyon (TEO) tarafından organize edilen konserden elde edilecek gelirin bir kısmı geçtiğimiz günlerde Kirmanşan’da meydana gelen depremde mağdur olan depremzedelere tahsis edileceği belirtildi. İstanbul’dan sonra yönlerini Amed’e verecek olan grup, 25 Kasım’da da Amed’de bulunan Kültür ve Kongre Merkezi’nde müzik severlerle buluşacak.

Farklı dillerde müzik yapıyorlar

Grup, daha önce 2014 yılında Dicle Fırat Kültür Derneği’nin öncülüğünde gerçekleştirilen etkinliğe katılmış ve Horasanlı Kürt sanatçı Yelda Abbasi ile birlikte konser vermişti. Deneysel çalışmalar yaparak adını duyuran Rastak, Kürtçe, Farsça, Arapça ve Türkçe dillerinde müzik yapıyor. Grup, “Rangvarehaye Kohan”, “Hameye Aghvame Man”, “Sornaye Norouz” ve “Miane Khorshidhaye Hamisheh” adında 4 albümlerini müzik severlerle buluşturdu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR