Sennur Sezer ödülleri verildi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Devrimci İşci Sendikası Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Türkiye Gıda Sanayi İşçileri Sendikası (Gıda-İş) tarafından ikincisi düzenlenen “Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri” yarışmasının ödül töreni, Taksim’de bulunan Cezayir Toplantı salonunda gerçekleştirildi. 7 Ekim 2015 tarihinde hayatını kaybeden, devrimci yazar ve şair Sennur Sezer adına gerçekleştirilen etkinlikte, aralarında yazar Aslı Erdoğan, Evrensel Gazatesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat ve Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan’ın da bulunduğu çok sayıda yazar, gazeteci ve akademisyen ödül törenine katılım gösterdi.

Tören, Sennur Sezer’in anısına düzenlenen sinevizyon gösterimi ile başladı. Törende öykü dalında birinciliği “Acı Bir Sözcük “ öyküsü ile Şeyma Koç, Adnan Özyalçıner’in elinden aldı, Koç aldığı ödülü başta açlık grevi ile direnen Semih Özakça ve Nuriye Gülmen olmak üzere direnen tüm emekçiler adına aldığını ifade etti.

Burhan Yeşilyurt ise, “Babamın Penceresi” isimli öyküsü ile ikincilik ödülünü alırken, üçüncülüğü ise “Kan” adlı öyküsü ile Sitem Şanlı aldı. Şiir dalının birinciliğini “Tellafuzun İntiharı” adlı şiiri ile Recep Kahraman, ikincilik ödülünü Gökhan Taner Günsan “Bu Şiir” isimli şiiri ile alırken üçüncülüğü ise Deniz Aslan “Bir Buluttu Kızımın Saçları” adlı şiiri ile aldı. Ödül töreninin ardından 12 Haziran’da doğan Sennur Sezer’in doğum günü pastası kesildi. 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR