#SusmuyoruzSöylüyoruz: Sen de gel!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Evrensel, Birgün, Cumhuriyet ve kapatılan Özgür Gündem ile dayanışmak amacıyla Kadıköy Moda Sahnesi’nde dayanışma konseri düzenleniyor. ‘Susmuyoruz söylüyoruz!’ temasıyla 1 Şubat’ta düzenlecek konserde Hüsnü Arkan, Birsen Tezer, Bajar ve Cihan Mürtezaoğlu sahne alacak. Gecenin sunuculuğunu ise Feryal Öney ve Ayşen Güven üstleniyor. Evrensel Gazetesi’nde yer alan habere göre; konserde Evrensel, Birgün ve kapatılan Özgür Gündem gazetelerinden birer temsilci de etkinlikte olacak. Susmuyoruz Söylüyoruz Organizasyonu’ndan Sibel Yıldırım son süreçte basına yönelik baskılara yanıt vermek istediklerini beliterek basın üzerindeki baskılara karşı hep birlikte basın özgürlüğünün sınırsız savunucusu olunduğunu gösterebilmek için herkesi etkinliğe katılmaya çağırdı.

Birlikte söyleyelim

Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, etkinliğe ilişkin “Dik duruşumuzu korumanın ve haramilerin yalanına dayalı saltanatına son vermenin yegane yolu da dayanışma ve mücadeleden geçiyor” derken Özgür Gündem Gazetesi Eş Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Aykol da böylesi bir dönemde dayanışma önemine dikkat çekerek “Gelebilen herkesi, geceye gelip, iktidara inat özgürlük ve direniş türkülerimizi hep birlikte söyleyelim” çağrısı yaptı. Birgün Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Berkant Gültekin de “Farklı olan her şeyi yok etmeye karar vermiş bu barbarlıktan kurtulup geleceğe bir pencere açmak istiyorsak, dayanışma kültürüne sahip çıkmak zorundayız” diye konuştu.

Tek çare dayanışma

Gecede sahne alan sanatçılardan Hüsnü Arkan ise evrensel doğrular ve temel ortak paydalarda bir araya gelmek ve bulanıklaşan kavramları yeniden netleştirmek için toplumun her kesiminin bu değerlere sahip çıkması gerektiğine inandığını kaydetti. Bajar’ın solisti Vedat Yıldırım da “Bu kuşatmadan kurtulmamızın tek çaresi var: Dayanışmak, hakikati mil çekilmiş gönüllere ısrarla anlatmak, çoğalmak” derken Kardeş Türküler’den Feryal Öney de “Bir araya gelmeyi önemli buluyorum. Biraz suskunlaştık ya bu etkinlik bunu kıracak ve başka etkinliklere de vesile olacak” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR