Bilal Erdoğan’ın arkadaşı TRT Genel Müdürlüğü’ne getirildi

Post date:

Author:

Category:

Bilal Erdoğan’ın lise arkadaşı İbrahim Eren, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın onayı ile TRT Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğü’ne Bilal Erdoğan’ın lise arkadaşı İbrahim Eren getirildi. TRT Müdürlüğü için 6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun ile 2954 Sayılı Türkiye Radyo ve Televizyon Kanunu’nun amir hükümleri gereğince aday belirleme süreci başlatılmıştı. Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından, yapılan oylamada 56 başvuru arasından TRT Genel Müdürlüğü için TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Süleyman Erguner ve Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Pazarbaşı’nın isimleri belirlendi. Başbakanlığa bildirilen isimler arasından İbrahim Eren, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın onayıyla TRT Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

2008’de Turkuvaz Medya Grubu bünyesindeki ATV’de göreve başlayan Eren’in Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı olduğu belirtiliyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR