Doğu Radyo çalışanları: Yasaklara direneceğiz

Olağanüstü Hal sürecinde çıkarılan KHK kapsamında kapatılan TV ve radyo kanalları arasında yer  alan Van’da yayın yapan Doğu Radyo çalışanları yazılı açıklama yaptı. KHK kararından sonra radyonun karasal ve internet yayınınınların kesilerek stüdyolarının mühürlendiğini belirten çalışanlar  yasaklama ve ve kapatma kararlarına karşın direneceklerini ifade etti.
 
“Radyomuz, D1995 yılından bugüne kadar soluksuz yayın yapmaktadır. Özgürlüğün sesi olan Doğu Radyo 90.9 frekansı ile Van merkez ve ilçelerine sesini duyurmaktadır. Ayrıca ‘www.doguradyo.com.tr’ adresi ile internet üzerinden de dünyanın dört bir yerine ulaşmaktadır” diyen radyo çalışanları kadınların, gençlerin, ötekileştirilenlerin sesi olmaktan hiç vazgeçmediklerini ifade ettiler. Kürtçe ve türkçe türkülerle köprüler kurmaya çalıştıklarını söyleyen radyo çalışanları  türküler ile özgürlükleri savunan ve halkın sesi olan radyonun yasaklara, kapatmalara karşı direnmeye devam edeceğini belirtti.
 
Doğu Radyo çalışanları “Türküler ile özgürlükleri savunan ve halkın sesi olan radyomuz yasaklara ve kapatılmalara karşı direnmeye devam edecektir. Özgürlüklerden ve demokrasiden yana olan  çalışanlar bunu kabul etmediğimizi ve etmeyeceğimiz bir kez daha dile getiriyoruz” şeklinde konuştu.

Van TV ve Doğu Radyo çalışanları polis engellemesine rağmen mühürlenen binalarının önünde  nöbet tutmaya devam ediyor. (Van/EVRENSEL)

EN SON EKLENENLER