El koymadıysanız Hayat TV’nin malları nerede?

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

OHAL sonrası peş peşe çıkarılan KHK’ler ile muhalif basın kurumları kapatılırken, mal varlıkları da gasp edilerek TMSF ‘ye devredildi. TMSF’ye devredilen ve satışa çıkarılan Hayatın Sesi Televizyonu ile ilgili skandal bir olay ortaya çıktı. Geçtiğimiz ay internet sitesinde kanalın mallarını satışa çıkardığını duyuran TMSF, Hayatın Sesi ile MESAM arasında görülen davaya gönderdiği yazıda Hayatın Sesi TV’nin mallarına el koymadığını iddia etti.

289 bin TL fiyat koydular

Kararı Evrensel gazetesine değerlendiren avukatlar Devrim Avcı ve Mustafa Söğütlü, TMSF’nin kanalın mallarına el koyup onları 289 bin lira bedel belirleyerek satışa çıkarıldığını söyleyerek, “Şimdi bize diyorlar ki, ‘Biz bu şirketi kapatılan ya da kayyum atanan şirketler arasında devralmadık.’ Mallar bizde değil diyorlar. El koymadıysanız ve mallar sizde değilse nasıl satıyorsunuz?” diye sordu.

Avcı, “Bu yazıya göre Hayatın Sesi Televizyonu KHK ile kapatılmadığı için malları TMSF’ye devredilmemiş. Yani TMSF yazdığı yazıda diyor ki bu şirkete biz el koymadık… Ama TMSF’in internet sitesine bakıyorsunuz, kanalın malları satışa çıkarılmış, mallara kalem kalem fiyat biçilmiş, ek liste ile eklenmiş bunlar da. Şimdi gel de çık işin içinden” dedi. Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP Milletvekili Barış Yarkadaş ise, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması talebiyle Meclis’e soru önergesi vererek, “Artık hukuksuzlukları dağları aştı. El koydukları kanalın teçhizatının nerede olduğu bile belli değil. Teçhizatı satışa çıkarıyorlar ama mallar ortada yok” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR